Murad, Rəsul çempionluq, Rafiq üçüncü yer uğrunda güləşəcək
Digər, Güləş
01 May 2018 - 19:16
Rusiya Federasiyasının Kaspiysk şəhərində güləş üzrə böyüklər arasında Avropa çempionatı keçirilir.
İkinci yarış günündə 60, 67, 72, 82 və 97 kq çəki dərəcəsində yunan-Roma güləşçiləri yarışıb. Güləşçilərimizdən Murad Məmmədovla Rəsul Çunayev fnala vəsiqə qazanıb.
Rafiq Hüseynov bürünc medal uğrunda mübarizə aparacaq.
60 kq
FİNAL - Murad Məmmədov - Sergey Emelin (RUS)
1/2 final - Murad Məmmədov - Jacopo Sandron (İTA) 9:0
1/4 final - Murad Məmmədov - Maksim Kajarski (BLR) 3:0
67 kq
Təsəlliverici görüş - Elman Muxtarov - Karen Aslanyan (ARM)
1/8 final - Elman Muxtarov - Artem Surkov (RUS) 0:9
72 kq
FİNAL - Adam Kurak (RUS) - Rəsul Çunayev
1/2 final - Rəsul Çunayev - Yuri Lomadze (GEO) 9:3
1/4 final - Daniel Cataraga (MDA) - Rəsul Çunayev 2:3
1/8 final - Yuriy Kankou (BLR) - Rəsul Çunayev 0:9
1/16 final - Murat Dağ (TUR) - Rəsul Çunayev 1:4
82 kq
Bürünc medal görüşü - Rafiq Hüseynov
1/2 final - Viktar Sasunouski (BLR) - Rafiq Hüseynov 9:0
1/4 final - Zarko Dickov (SRB) - Rafiq Hüseynov 1:3
1/8 final - Rafiq Hüseynov - Zurabi Datunaşvili (GEO) 4:3
97 kq
1/4 final - Orxan Nuriyev - Mixeil Kajaia (SRB) 1:3
1/8 final - T.Soost (SVK) - Orxan Nuriyev 0:8
İkinci yarış günündə 60, 67, 72, 82 və 97 kq çəki dərəcəsində yunan-Roma güləşçiləri yarışıb. Güləşçilərimizdən Murad Məmmədovla Rəsul Çunayev fnala vəsiqə qazanıb.
Rafiq Hüseynov bürünc medal uğrunda mübarizə aparacaq.
60 kq
FİNAL - Murad Məmmədov - Sergey Emelin (RUS)
1/2 final - Murad Məmmədov - Jacopo Sandron (İTA) 9:0
1/4 final - Murad Məmmədov - Maksim Kajarski (BLR) 3:0
67 kq
Təsəlliverici görüş - Elman Muxtarov - Karen Aslanyan (ARM)
1/8 final - Elman Muxtarov - Artem Surkov (RUS) 0:9
72 kq
FİNAL - Adam Kurak (RUS) - Rəsul Çunayev
1/2 final - Rəsul Çunayev - Yuri Lomadze (GEO) 9:3
1/4 final - Daniel Cataraga (MDA) - Rəsul Çunayev 2:3
1/8 final - Yuriy Kankou (BLR) - Rəsul Çunayev 0:9
1/16 final - Murat Dağ (TUR) - Rəsul Çunayev 1:4
82 kq
Bürünc medal görüşü - Rafiq Hüseynov
1/2 final - Viktar Sasunouski (BLR) - Rafiq Hüseynov 9:0
1/4 final - Zarko Dickov (SRB) - Rafiq Hüseynov 1:3
1/8 final - Rafiq Hüseynov - Zurabi Datunaşvili (GEO) 4:3
97 kq
1/4 final - Orxan Nuriyev - Mixeil Kajaia (SRB) 1:3
1/8 final - T.Soost (SVK) - Orxan Nuriyev 0:8