Türkiyə uddu, ermənilər uduzdu
Futbol
12 Oktyabr 2021 - 07:25
DÇ-2022-nin Avropa zonası üzrə seçmə mərhələsində 8-ci tura start verilib.
Supersport.Az xəbər verir ki, ilk oyun günündə 4 qrupda 11 oyun keçirilib.
11 oktyabr
DÇ-2022, seçmə mərhələ
8-ci tur
E qrupu
22:45. Belarus - Çexiya - 0:2
Qollar: Patrik Şik, 22, Adam Qlojek, 65
22:45. Estoniya - Uels - 0:1
Qol: Mur, 12
G qrupu
22:45. Latviya - Türkiyə - 1:2
Qollar: Merih Demiral, 70-avtoqol - Serdar Dursun, 76, Burak Yılmaz, 90+9-penalti
22:45. Niderland - Cəbəllütariq - 6:0
Qollar: Vircil van Deyk, 9, Memfis Depay, 21; 45+3-penalti, Denzel Dumfris, 48, Arno Dancuma, 75, Doniel Malen, 86
22:45. Norveç - Monteneqro - 2:0
Qollar: Məhəmməd Elyunussi, 29; 90+6
H qrupu
20:00. Kipr - Malta - 2:2
Qollar: Fotis Papulis, 7, Pieros Sotiriu, 80 - Zak Muskat, 53, Yurgen Deqabriele, 90+8
22:45. Sloveniya - Rusiya - 1:2
Qollar: Yosip İliçiç, 40 - İqor Diveyev, 28, Georgi Cikiya, 32
22:45. Xorvatiya - Slovakiya - 2:2
Qollar: Andrey Kramariç, 25, Luka Modriç, 71 - İvan Şrants, 20, Lukaş Qaraslin, 45
J qrupu
22:45. Şimali Makedoniya - Almaniya - 0:4
Qollar: Kay Haverts, 50, Timo Verner, 70; 73, Camal Musiala, 86
22:45. Rumıniya - Ermənistan - 1:0
Qol: Mitritse, 26
22:45. İslandiya - Lixtenşteyn - 4:0
Qollar: Stefan-Teytür Tordarson, 19, Albert Qvüdmündsson, 35-penalti, 79 -penalti, Andri Qudyonsen, 89
Supersport.Az xəbər verir ki, ilk oyun günündə 4 qrupda 11 oyun keçirilib.
11 oktyabr
DÇ-2022, seçmə mərhələ
8-ci tur
E qrupu
22:45. Belarus - Çexiya - 0:2
Qollar: Patrik Şik, 22, Adam Qlojek, 65
22:45. Estoniya - Uels - 0:1
Qol: Mur, 12
1 | Belçika | 6 | 5 | 1 | 0 | 21 | 4 | +17 | 16 |
2 | Çexiya | 7 | 3 | 2 | 2 | 12 | 9 | +3 | 11 |
3 | Uels | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 7 | +1 | 11 |
4 | Estoniya | 6 | 1 | 1 | 4 | 8 | 16 | -8 | 4 |
5 | Belarus | 7 | 1 | 0 | 6 | 6 | 19 | -13 | 3 |
G qrupu
22:45. Latviya - Türkiyə - 1:2
Qollar: Merih Demiral, 70-avtoqol - Serdar Dursun, 76, Burak Yılmaz, 90+9-penalti
22:45. Niderland - Cəbəllütariq - 6:0
Qollar: Vircil van Deyk, 9, Memfis Depay, 21; 45+3-penalti, Denzel Dumfris, 48, Arno Dancuma, 75, Doniel Malen, 86
22:45. Norveç - Monteneqro - 2:0
Qollar: Məhəmməd Elyunussi, 29; 90+6
1 | Niderland | 8 | 6 | 1 | 1 | 29 | 6 | +23 | 19 |
2 | Norveç | 8 | 5 | 2 | 1 | 15 | 6 | +9 | 17 |
3 | Türkiyə | 8 | 4 | 3 | 1 | 19 | 15 | +4 | 15 |
4 | Montenegro | 8 | 3 | 2 | 3 | 11 | 11 | 0 | 11 |
5 | Latviya | 8 | 1 | 2 | 5 | 8 | 13 | -5 | 5 |
6 | Cəbəllütariq | 8 | 0 | 0 | 8 | 3 | 34 | -31 | 0 |
H qrupu
20:00. Kipr - Malta - 2:2
Qollar: Fotis Papulis, 7, Pieros Sotiriu, 80 - Zak Muskat, 53, Yurgen Deqabriele, 90+8
22:45. Sloveniya - Rusiya - 1:2
Qollar: Yosip İliçiç, 40 - İqor Diveyev, 28, Georgi Cikiya, 32
22:45. Xorvatiya - Slovakiya - 2:2
Qollar: Andrey Kramariç, 25, Luka Modriç, 71 - İvan Şrants, 20, Lukaş Qaraslin, 45
1 | Rusiya | 8 | 6 | 1 | 1 | 13 | 5 | +8 | 19 |
2 | Xorvatiya | 8 | 5 | 2 | 1 | 13 | 3 | +10 | 17 |
3 | Slovakiya | 8 | 2 | 4 | 2 | 9 | 8 | +1 | 10 |
4 | Sloveniya | 8 | 3 | 1 | 4 | 9 | 9 | 0 | 10 |
5 | Malta | 8 | 1 | 2 | 5 | 8 | 17 | -9 | 5 |
6 | Kipr | 8 | 1 | 2 | 5 | 3 | 13 | -10 | 5 |
J qrupu
22:45. Şimali Makedoniya - Almaniya - 0:4
Qollar: Kay Haverts, 50, Timo Verner, 70; 73, Camal Musiala, 86
22:45. Rumıniya - Ermənistan - 1:0
Qol: Mitritse, 26
22:45. İslandiya - Lixtenşteyn - 4:0
Qollar: Stefan-Teytür Tordarson, 19, Albert Qvüdmündsson, 35-penalti, 79 -penalti, Andri Qudyonsen, 89
1 | Almaniya | 8 | 7 | 0 | 1 | 23 | 3 | +20 | 21 | |
2 | Rumıniya | 8 | 4 | 1 | 3 | 11 | 8 | +3 | 13 | |
3 | Şimali Makedoniya | 8 | 3 | 3 | 2 | 15 | 10 | +5 | 12 | |
4 | Ermənistan | 8 | 3 | 3 | 2 | 8 | 11 | -3 | 12 | |
5 | İslandiya | 8 | 2 | 2 | 4 | 11 | 15 | -4 | 8 | |
6 | Lixtenşteyn | 8 | 0 | 1 | 7 | 2 | 23 | -21 | 1 |