"Qarabağ"dan vacib qələbə, "Apoel" yenə uduzdu
Futbol
04 Oktyabr 2019 - 01:16
Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsində 2-ci turun oyunları keçirilib.
Supersport.Az xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.
Ölkəmizin turnirdə təmsilçisi "Qarabağ" Lüksemburqda "Düdelanj"la qarşılaşıb. Azərbaycan çempionu rəqibini 4:1 hesabıyla məğlub edib.
"Beşiktaş" İstanbulda "Vulverhempton"a uduzub.
"Trabzonspor" evdə "Bazel"ə qalib gələ bilməyib.
"Başakşəhər" isə Münhenqladbax "Borussiya"sıyla heç-heçə edib.
3 oktyabr
Avropa Liqası
2-ci tur
A qrupu
23:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 1:4
Qollar: Bernyer 90 - Abdullah Zubir, 11, Miçel, 31, Almeyda, 38-pen, Dani Kintana 69.
Hakimlər: Con Biton, Daniel Makfarlan, Duqlas Potter, Donald Robertson (hamısı Şotlandiya).
Lüksemburq. “Jozi Bartel” stadionu.
23:00. "Sevilya" (İspaniya) - APOEL (Kipr) - 1:0
Qol: Çiçarito, 18
B qrupu
23:00. “Malmö” (İsveç) – “Kopenhagen” (Danimarka) 1-1
23:00. “Luqano” (İsveçrə) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) 0-0
C qrupu
23:00. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Bazel” (İsveçrə) 2-2
23:00. “Krasnodar” (Rusiya) – “Xetafe” (İspaniya) 1-2
D qrupu
23:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – LASK (Avstriya) 2-1
23:00. “Rusenborq” (Norveç) – PSV (Niderland) 1-4
E qrupu
23:00. “Seltik” (Şotlandiya) – ÇFR (Kluj, Ruminiya) 2-0
23:00. “Latsio” (İtaliya) – “Renn” (Fransa) 2-1
F qrupu
23:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Standard” (Belçika) 4-0
23:00. “Vitoriya” (Portuqaliya) – “Ayntraxt” (Almaniya) 0-1
G qrupu
20:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Reyncers” (Şotlandiya) 2-1
20:55. “Feyenoord” (Niderland) – “Porto” (Portuqaliya) 2-0
H qrupu
20:55. SSKA (Moskva, Rusiya) – “Espanyol” (İspaniya) 0-2
20:55. “Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) 0-3
İ qrupu
20:55. “Sent-Etyen” (Fransa) – “Volfsburq” (Almaniya) 1-1
20:55. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Gent” (Belçika) 1-1
J qrupu
20:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) 1-1
20:55. “Volfsberq” (Avstriya) – “Roma” (İtaliya) 1-1
K qrupu
20:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Vulverhempton” (İngiltərə) 0-1
20:55. “Braqa” (Portuqaliya) – “Slovan” (Bratislava, Slovakiya) 2-2
L qrupu
18:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Partizan” (Serbiya) 1-2
20:55. “AZ Alkmar” (Niderland) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) 0-0
Supersport.Az xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.
Ölkəmizin turnirdə təmsilçisi "Qarabağ" Lüksemburqda "Düdelanj"la qarşılaşıb. Azərbaycan çempionu rəqibini 4:1 hesabıyla məğlub edib.
"Beşiktaş" İstanbulda "Vulverhempton"a uduzub.
"Trabzonspor" evdə "Bazel"ə qalib gələ bilməyib.
"Başakşəhər" isə Münhenqladbax "Borussiya"sıyla heç-heçə edib.
3 oktyabr
Avropa Liqası
2-ci tur
A qrupu
23:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 1:4
Qollar: Bernyer 90 - Abdullah Zubir, 11, Miçel, 31, Almeyda, 38-pen, Dani Kintana 69.
Hakimlər: Con Biton, Daniel Makfarlan, Duqlas Potter, Donald Robertson (hamısı Şotlandiya).
Lüksemburq. “Jozi Bartel” stadionu.
23:00. "Sevilya" (İspaniya) - APOEL (Kipr) - 1:0
Qol: Çiçarito, 18
B qrupu
23:00. “Malmö” (İsveç) – “Kopenhagen” (Danimarka) 1-1
23:00. “Luqano” (İsveçrə) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) 0-0
C qrupu
23:00. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Bazel” (İsveçrə) 2-2
23:00. “Krasnodar” (Rusiya) – “Xetafe” (İspaniya) 1-2
D qrupu
23:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – LASK (Avstriya) 2-1
23:00. “Rusenborq” (Norveç) – PSV (Niderland) 1-4
E qrupu
23:00. “Seltik” (Şotlandiya) – ÇFR (Kluj, Ruminiya) 2-0
23:00. “Latsio” (İtaliya) – “Renn” (Fransa) 2-1
F qrupu
23:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Standard” (Belçika) 4-0
23:00. “Vitoriya” (Portuqaliya) – “Ayntraxt” (Almaniya) 0-1
G qrupu
20:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Reyncers” (Şotlandiya) 2-1
20:55. “Feyenoord” (Niderland) – “Porto” (Portuqaliya) 2-0
H qrupu
20:55. SSKA (Moskva, Rusiya) – “Espanyol” (İspaniya) 0-2
20:55. “Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) 0-3
İ qrupu
20:55. “Sent-Etyen” (Fransa) – “Volfsburq” (Almaniya) 1-1
20:55. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Gent” (Belçika) 1-1
J qrupu
20:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) 1-1
20:55. “Volfsberq” (Avstriya) – “Roma” (İtaliya) 1-1
K qrupu
20:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Vulverhempton” (İngiltərə) 0-1
20:55. “Braqa” (Portuqaliya) – “Slovan” (Bratislava, Slovakiya) 2-2
L qrupu
18:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Partizan” (Serbiya) 1-2
20:55. “AZ Alkmar” (Niderland) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) 0-0