Slovaklar yığmamızı rüsvay etdi, türklər uduzdu
Bu gün Avro-2020-nin seçmə mərhələsində 4-cü tur başa çatıb.
Supersport.Az xəbər verir ki, son oyun günündə 5 qrupda 13 görüş keçirilib.
Millimizlə "E" qrupunda yer alan Macarıstan və Uels yığmaları qarşılaşıb. Üç gün əvvəl Bakıda millimizi məğlub edən (3:1) qrup lideri macarlar növbəti qələbələrini qazanıblar.
Azərbaycanlı futbolsevərlərin oyunlarını maraqla izlədiyi Türkiyə millisi isə İslandiya səfərində uğursuzluğa düçar olub. Qrupda keçirdiyi hər üç oyunda qalib gələrək lider olan Şenol Günəşin komandasının zirvədəki yerini qoruması üçün bir xal da kifayət edəcəkdi. Ancaq "ay-ulduzlular" 1:2 hesabı ilə uduzaraq, zirvəni əldən veriblər.
C qrupu
22:45. Belarus - Şimali İrlandiya - 0:1
Qol: P.Makneyr, 86
22:45. Almaniya - Estoniya - 8:0
Qollar: M.Roys, 10, 37, S.Qnabri, 17, 62, L.Qoretska, 20, İ.Gündoğan, 26-penalti, T.Verner, 79, L.Sane, 88
1. | Şimali İrlandiya | 4 | 4 | 0 | 0 | 7:2 | 12 | |
2. | Almaniya | 3 | 3 | 0 | 0 | 13:2 | 9 | |
3. | Niderland | 2 | 1 | 0 | 1 | 6:3 | 3 | |
4. | Estoniya | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:12 | 0 | |
5. | Belarus | 4 | 0 | 0 | 4 | 1:9 | 0 |
E qrupu
20:00. Azərbaycan - Slovakiya - 1:5
Qollar: Stanislav Lobotka, 8, Yuray Kuçka, 27, Marek Hamşik, 30, 57, David Hançko, 85 - Ramil Şeydayev, 28
22:45. Macarıstan - Uels - 1:0
Qol: M.Patkay, 81
1. | Macarıstan | 4 | 3 | 0 | 1 | 6:4 | 9 |
2. | Slovakiya | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:2 | 6 |
3. | Xorvatiya | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | 6 |
4. | Uels | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:3 | 3 |
5. | Azərbaycan | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:10 | 0 |
H qrupu
22:45. Albaniya - Moldova - 2:0
Qollar: S.Çikaleşi, 66, İ.Ramadani, 90
22:45. Andorra - Fransa - 0:4
Qollar: K.Mbappe, 11, V.Ben Yedder, 30, F.Toven, 45, K.Zuma, 60
22:45. İslandiya - Türkiyə - 2:1
Qollar: R. Siqurdsson, 21, 32 - D. Tokoz, 40
1. | Fransa | 4 | 3 | 0 | 1 | 12:3 | 9 |
2. | Türkiyə | 4 | 3 | 0 | 1 | 9:2 | 9 |
3. | İslandiya | 4 | 3 | 0 | 1 | 5:5 | 9 |
4. | Albaniya | 4 | 2 | 0 | 2 | 5:3 | 6 |
5. | Moldova | 4 | 1 | 0 | 3 | 2:10 | 3 |
6. | Andorra | 4 | 0 | 0 | 4 | 0:10 | 0 |
I qrupu
18:00. Qazaxıstan - San Marino - 4:0
Qollar: İ.Kuat, 45, M.Fedin, 62, Q.Suyumbayev, 65, B.İslamxan, 79
22:45. Belçika - Şotlandiya - 3:0
Qollar: R.Lukaku, 45, 57, K.de Bröyne, 90
22:45. Rusiya - Kipr - 1:0
Qol: A.İonov, 38
1. | Belçika | 4 | 4 | 0 | 0 | 11:1 | 12 |
2. | Rusiya | 4 | 3 | 0 | 1 | 15:3 | 9 |
3. | Qazaxıstan | 4 | 2 | 0 | 2 | 7:7 | 6 |
4. | Şotlandiya | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:7 | 6 |
5. | Kipr | 4 | 1 | 0 | 3 | 6:5 | 3 |
6. | San Marino | 4 | 0 | 0 | 4 | 0:20 | 0 |
J qrupu
22:45. Yunanıstan - Ermənistan - 2:3
Qollar: Zeka, 54, K.Fortunis, 90 - A.Karapetyan, 8, Q.Qazaryan, 32, T.Barseqyan, 74
22:45. İtaliya - Bosniya və Herseqovina - 2:1
Qollar: L.İnsinye, 49, M.Veratti, 86 - E.Ceko, 32
22:45. Lixtenşteyn - Finalndiya - 0:2
Qollar: T.Pukki, 37, B.Kelman, 57
1. | İtaliya | 4 | 4 | 0 | 0 | 13:1 | 12 |
2. | Finlandiya | 4 | 3 | 0 | 1 | 6:2 | 9 |
3. | Ermənistan | 4 | 2 | 0 | 2 | 7:6 | 6 |
4. | Yunanıstan | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:8 | 4 |
5. | Bosniya və Herseqovina | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | 6 |
6. | Lixtenşteyn | 4 | 0 | 0 | 4 | 0:13 | 0 |