Avroliqa: 13 komanda növbəti mərhələdə
Supersport.Az-ın məlumatına görə, Avropa Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turunda 12 qrupda 24 qarşılaşma oynanılıb.
"E" qrupunda "Qarabağ" "Sportinq"ə 1:6 hesabıyla məğlub olub. "Arsenal"la Kiyevdə "Vorskla"ya 3 qolla qalib gəlib.
Türkiyə təmsilçisi "Fənərbağça"nın evdə Zaqreb "Dinamo"suyla oyunu qolsuz başa çatıb..
"Akhisar" Rusiyada "Krasnodar"ın qonağı olub. Keçirdiyi dörd oyunun hamısında uduzan Türkiyə klubu bu dəfə də meydanı məğlub tərk edib - 1:2.
"Beşiktaş" isə Norveçdə "Sarpsporq"la qarşılaşıb. İlk hissədə 0:2 hesabı ilə geri düşən Şenol Günəşin komandası fasilədən sonra 3 qol vuraraq əzmkar qələbə qazanıb.
5-ci turun oyunlarından sonra Avroliqada növbəti mərhələyə yüksələn komandaların sayı 13-ə çatıb. Daha əvvəl "Arsenal" (İngiltərə), "Ayntraxt" (Almaniya), "Latsio" (İtaliya), "Çelsi" (İngiltərə), "Sürix" (İsveçrə), "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya) və "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) pley-offa vəsiqə qazanmışdısa, son görüşlərdən sonra "Zalsburq" (Avstriya), "Zenit" (Rusiya), "Fənərbağça" (Türkiyə), "Sportinq" (Portuqaliya), "Betis" (İspaniya) və "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) qrupdan çıxmağı bacarıb.
29 noyabr
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, 5-ci tur
A qrupu
21:55. “Bayer” (Almaniya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - 1:1
21:55. “Sürix” (İsveçrə) - AEK (Kipr) - 1:2
1. | Bayer L. | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:8 | 10 |
2. | Sürix | 5 | 3 | 0 | 2 | 6:5 | 9 |
3. | AEK | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:7 | 5 |
4. | Ludoqorets | 5 | 0 | 3 | 2 | 4:6 | 3 |
B qrupu
21:55. “Zalsburq” (Avstriya) – “Leypsiq” (Almaniya) - 1:0
21:55. “Rusenborq” (Norveç) – “Seltik” (Şotlandiya) - 0:1
1. | Zalsburq | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:5 | 15 |
2. | Seltik | 5 | 3 | 0 | 2 | 5:6 | 9 |
3. | Leypsiq | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:7 | 6 |
4. | Rusenborq | 5 | 0 | 0 | 5 | 3:13 | 0 |
C qrupu
21:55. “Zenit” (Rusiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) - 1:0
21:55. “Bordo” (Fransa) – “Slaviya” (Çexiya) - 2:0
1. | Zenit | 5 | 3 | 2 | 0 | 6:3 | 11 |
2. | Slaviya | 5 | 2 | 1 | 2 | 2:3 | 7 |
3. | Kopenhagen | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:4 | 5 |
4. | Bordo | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:6 | 4 |
D qrupu
21:55. “Anderlext” (Belçika) – “Spartak” (Trnava, Slovakiya) - 0:0
21:55. “Fənərbağça” (Türkiyə) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:0
1. | Dinamo Zaqreb | 5 | 4 | 1 | 0 | 11:3 | 13 |
2. | Fənərbağça | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:6 | 8 |
3. | Spartak Trnava | 5 | 1 | 1 | 3 | 3:7 | 4 |
4. | Anderlext | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:7 | 2 |
E qrupu
21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 1:6
21:55. “Vorskla” (Ukrayna) – “Arsenal” (İngiltərə) - 0:3
1. | Arsenal | 5 | 4 | 1 | 0 | 11:2 | 13 |
2. | Sportinq | 5 | 3 | 1 | 1 | 10:3 | 10 |
3. | Vorskla Poltava | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:10 | 3 |
4. | Qarabağ | 5 | 1 | 0 | 4 | 2:12 | 3 |
F qrupu
21:55. “Milan” (İtaliya) – “Düdelanj” (Lüksemburq) - 5:2
21:55. “Betis” (İspaniya) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) - 1:0
1. | Betis | 5 | 3 | 2 | 0 | 7:2 | 11 |
2. | Milan | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:6 | 10 |
3. | Olimpiakos | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:5 | 7 |
4. | Dudelanj | 5 | 0 | 0 | 5 | 3:16 | 0 |
G qrupu
19:50. “Spartak” (Moskva, Rusiya) – “Rapid” (Vyana, Avstriya) - 1:2
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Vilyarreal” (İspaniya) - 0:0
1. | Vilyarreal | 5 | 1 | 4 | 0 | 10:5 | 7 |
2. | Rapid | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:9 | 7 |
3. | Reyncers | 5 | 1 | 3 | 1 | 8:7 | 6 |
4. | Spartak Moskva | 5 | 1 | 2 | 2 | 8:10 | 5 |
H qrupu
00:00. “Apollon” (Kipr) – “Latsio” (İtaliya) - 2:0
00:00. “Ayntraxt” (Almaniya) – "Olimpik" M. (Fransa) - 4:0
1. | Ayntraxt | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:4 | 15 |
2. | Latsio | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:9 | 9 |
3. | Apollon | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:9 | 4 |
4. | Marsel | 5 | 0 | 1 | 4 | 5:13 | 1 |
İ qrupu
00:00. “Malmö” (İsveç) – “Genk” (Belçika) - 2:2
00:00. “Sarpsborq” (Norveç) – “Beşiktaş” (Türkiyə) - 2:3
1. | Genk | 5 | 2 | 2 | 1 | 10:8 | 8 |
2. | Beşiktaş | 5 | 2 | 1 | 2 | 9:10 | 7 |
3. | Malmö | 5 | 1 | 3 | 1 | 6:6 | 6 |
4. | Sarpsborq | 5 | 1 | 2 | 2 | 8:9 | 5 |
J qrupu
21:55. “Krasnodar” (Rusiya) – “Akhisar” (Türkiyə) - 2:1
00:00. “Standard” (Belçika) – “Sevilya” (İspaniya) - 1:0
1. | Krasnodar | 5 | 4 | 0 | 1 | 8:5 | 12 |
2. | Sevilya | 5 | 3 | 0 | 2 | 15:6 | 9 |
3. | Standard | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:9 | 9 |
4. | Akhisar | 5 | 0 | 0 | 5 | 4:14 | 0 |
K qrupu
19:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 0:1
Qol: Verbiç, 29
00:00. “Yablonets” (Çexiya) – “Renn” (Fransa) - 0:1
1. | Dinamo Kiyev | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:6 | 11 |
2. | FC Astana | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:5 | 8 |
3. | Renn | 5 | 2 | 0 | 3 | 5:8 | 6 |
4. | Yablonets | 5 | 0 | 2 | 3 | 5:8 | 2 |
L qrupu
21:55. BATE (Belarus) – “MOL Vidi” (Macarıstan) - 2:0
00:00. “Çelsi” (İngiltərə) – PAOK (Yunanıstan) - 4:0
1. | Çelsi | 5 | 5 | 0 | 0 | 10:1 | 15 |
2. | BATE | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:8 | 6 |
3. | MOL Vidi | 5 | 2 | 0 | 3 | 3:5 | 6 |
4. | PAOK | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:9 | 3 |