"Arsenal" "pley-off"da, "Fənərbağça" uddu, "Beşiktaş"da xal itkisi
Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsində 4-cü turun oyunları keçirilib.
Supersport.Az.az-ın xəbərinə görə, 12 qrupda 24 qarşılaşma oynanılıb.
Turnirdə ölkəmizi təmsil edən "Qarabağ"la birgə E qrupunda mübarizə aparan "Arsenal"la "Sportinq" qolsuz bərabərə razılaşıb. Bu qələbə ilə xalını 10-a yüksəldən London klubu "pley-off"a vəsiqəni təmin edib.
Türkiyə təmsilçilərindən "Akhisar" öz meydanında "Sevilya"ya məğlub olub - 2:3. İstanbul klublarının isə Belçika təmsilçiləri ilə dueli olub. "Beşiktaş" "Genk"lə səfərdə hesabda irəlidə olduğu halda, sonda heç-heçəylə kifayətlənib (1:1), "Fənərbağça" isə "Anderlext"lə ev oyununda qələbə qazanıb - 2:0.
IV turun oyunlarından sonra "Arsenal"la yanaşı, "Ayntraxt" (Almaniya), "Latsio" (İtaliya), "Çelsi” (İngiltərə), "Sürix" (İsveçrə), "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya) və "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) klubları 1/16 final mərhələsinə vəsiqəni təmin ediblər.
8 noyabr
G qrupu
21:55. “Spartak” (Moskva, Rusiya) - "Reyncers” (Şotlandiya) - 4:3
Qollar:Yeryomenko, 5-avtoqol (0:1), Melqareyo, 22 (1:1), Qoldson, 35-avtoqol (2:1), Kandelas, 27 (2:2), Midlton, 41 (2:3), Adriano, 58 (3:3), Hanni, 59 (4:3)
21:55. “Rapid” (Vyana, Avstriya) - “Vilyarreal” (İspaniya) - 0:0
1. | Vilyarreal | 4 | 1 | 3 | 0 | 10:5 | 6 |
2. | Spartak Moskva | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:8 | 5 |
3. | Reyncers | 4 | 1 | 2 | 1 | 8:7 | 5 |
4. | Rapid | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:8 | 4 |
H qrupu
21:55. “Apollon” (Kipr) - “Ayntraxt” (Almaniya) - 2:3
Qol: Yoviç, 17 (0:1), Haller, 55 (0:2), Qacinoviç, 58 (0:3), Zelaya, 71 (1:3), Zelaya, 90+4
21:55. “Latsio” (İtaliya) - "Olimpik" “Marsel” (Fransa) - 2:1
Qol: Parolo, 45 (1:0), Korrea, 55 (2:0), Zauvin, 60
1 | Ayntraxt | 4 | 4 | 0 | 0 | 11:4 | 12 |
2. | Latsio | 4 | 3 | 0 | 1 | 8:7 | 9 |
3. | Marsel | 4 | 0 | 1 | 3 | 5:9 | 1 |
4. | Apollon | 4 | 0 | 1 | 3 | 5:9 | 1 |
I qrupu
21:55. “Genk” (Belçika) - “Beşiktaş” (Türkiyə) - 1:1
Qol: Kuarejma, 16 (0:1), Berqe, 87 (1:1)
21:55. “Malmö” (İsveç) - “Sarpsborq” (Norveç) - 1:1
Qol: Mortensen, 63 (0:1), Antonsson, 67 (1:1)
1. | Genk | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:6 | 7 |
2. | Sarpsborq | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:6 | 5 |
3. | Malmö | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:4 | 5 |
4. | Beşiktaş | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:8 | 4 |
J qrupu
21:55. “Akhisar” (Türkiyə) - “Sevilya” (İspaniya) - 2:3
Qollar: Nolito, 12 (0:1), Verbiç, 12 (0:2), Manu, 52 (2:1), Ayik, 78 (2:2), Baneqa, 87-pen. (2:3)
21:55. “Krasnodar” (Rusiya) - “Standard” (Belçika) - 2:1
Qollar: Qonzales,19, (0:1), Süleymanov, 79 (1:1), Vanderson, 82 (2:1)
1. | Krasnodar | 4 | 3 | 0 | 1 | 6:4 | 9 |
2. | Sevilya | 4 | 3 | 0 | 1 | 15:5 | 9 |
3. | Standard | 4 | 2 | 0 | 2 | 6:9 | 6 |
4. | Akhisar | 4 | 0 | 0 | 4 | 3:12 | 0 |
K qrupu
19:50. “Astana” (Qazaxıstan) - “Yablonets” (Çexiya) - 2:1
Qollar: Enrike, 18 (1:0), Zainutdinov, 40-avtoqol (1:1), Postnikov, 88 (2:1)
21:55. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - “Renn” (Fransa) - 3:1
Qollar:Verbiç, 12, Mukelonko, 68, Şaparenko, 72 - Siebatey, 89
1. | Astana | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | 8 |
2. | Dinamo Kiyev | 4 | 2 | 2 | 0 | 9:6 | 8 |
3. | Renn | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:8 | 3 |
4. | Yablonets | 4 | 0 | 2 | 2 | 5:7 | 2 |
L qrupu
21:55. BATE (Belarus) - “Çelsi” (İngiltərə) - 0:1
Qol: Jiru, 53
21:55. “MOL Vidi” (Macarıstan) - PAOK (Yunanıstan) - 1:0
Qol: Milanov, 50
1. | Çelsi | 4 | 4 | 0 | 0 | 6:1 | 12 |
2. | MOL Vidi | 4 | 2 | 0 | 2 | 3:3 | 6 |
3. | PAOK | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:5 | 3 |
4. | BATE | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:8 | 3 |
A qrupu
00:00. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - AEK (Kipr) - 0:0
00:00. “Bayer” (Almaniya) - “Sürix” (İsveçrə) - 1:0
Qol: Tin Edvay, 60
1. | Bayer Leverkuzen | 4 | 3 | 0 | 1 | 10:7 | 9 |
2. | Sürix | 4 | 3 | 0 | 1 | 5:3 | 9 |
3. | Ludoqorets | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:5 | 2 |
4. | AEK | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:6 | 2 |
B qrupu
00:00. “Seltik” (Şotlandiya) - “Leyptsiq” (Almaniya) - 2:1
00:00. “Rusenborq” (Norveç) - “Zalsburq” (Avstriya) - 2:5
1. | Zalsburq | 4 | 4 | 0 | 0 | 14:5 | 12 |
2. | Leyptsiq | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:6 | 6 |
3. | Seltik | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:6 | 6 |
4. | Rosenborq | 4 | 0 | 0 | 4 | 3:12 | 0 |
C qrupu
00:00. “Slaviya” (Çexiya) - “Kopenhagen” (Danimarka) - 0:0
00:00. “Bordo” (Fransa) - “Zenit” (Rusiya) - 1:1
1. | Zenit | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:3 | 8 |
2. | Slaviya | 4 | 2 | 1 | 1 | 2:1 | 7 |
3. | Kopenhagen | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:3 | 5 |
4. | Bordo | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:6 | 1 |
D qrupu
19:50. “Fənərbağça” (Türkiyə) - “Anderlext” (Belçika) - 2:0
Qol: Ayev, 71, Frey, 74
00:00. “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Spartak (Trnava, Slovakiya) - 3:1
1. | Dinamo Zagreb | 4 | 4 | 0 | 0 | 11:3 | 12 |
2. | Fənərbağça | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:6 | 7 |
3. | Spartak Trnava | 4 | 1 | 0 | 3 | 3:7 | 3 |
4. | Anderlext | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:7 | 1 |
E qrupu
00:00. “Vorskla” (Ukrayna) - “Qarabağ” (Azərbaycan) - 0:1
Qol: Araz Abdullayev, 13-pen
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) - “Sportinq” (Portuqaliya) - 0:0
1. | Arsenal | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:2 | 10 |
2. | Sporting | 4 | 2 | 1 | 1 | 4:2 | 7 |
3. | Vorskla Poltava | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:7 | 3 |
4. | Qarabağ | 4 | 1 | 0 | 3 | 1:6 | 3 |
F qrupu
00:00. “Betis” (İspaniya) - “Milan” (İtaliya) - 1:1
00:00. “Olimpiakos” (Yunanıstan) - “Düdelanj” (Lüksemburq) - 5:1
1. | Betis | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:2 | 8 |
2. | Milan | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:4 | 7 |
3. | Olimpisakos | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:4 | 7 |
4. | Düdelanj | 4 | 0 | 0 | 4 | 1:11 | 0 |