"Beşiktaş", "Liverpul", "Mançester Siti" və "Spartak" qalib gəldi
Futbol
18 Oktyabr 2017 - 00:38
Bu gün UEFA Çempionlar Liqasında qrup mərhələsinin üçüncü turuna start verilib.
Supersport.Az xəbər verir ki, E, F, G və H qruplarının təmsilçiləri meydana çıxıb.
Türkiyənin turnirdəki yeganə təmsilçisi "Beşiktaş" Monakoya səfər edib. "Qara qartal" bu görüşdə də qalib gələrək xalını 9-a yüksəldib.
UEFA Çempionlar Liqası
17 oktyabr
E qrupu
22:45. “Spartak” (Moskva, Rusiya) - “Sevilya" (İspaniya) - 5:1
Qollar: Promes, 18,90 Kjaer, 31, Melqareyo, 58, Qluşakov, 67, Luis Adriano, 74,
22:45. “Maribor” (Sloveniya) - "Liverpul" (İngiltərə)- 0:7
Qollar: Firmino, 4, Koutinyo, 13, Salah, 19, , 40, Firmino, 54, Çemberlein, 86, Aleksandr-Arnold, 90
F qrupu
22:45. “Mançester Siti” (İngiltərə) - “Napoli” (İtaliya) - 2:1
Qollar: Sterlinq, 9, Qabriel Jesus, 13, Diavara, 73-pen
22:45.“Feyenord” (Niderland) - “Şaxtyor” (Ukrayna) - 1:2
Qollar: Berqus, 7 - Bernard, 24, 54
G qrupu
22:45. “Leypsiq” (Almaniya) - "Portu" (Portuqaliya) - 3:2
Qollar: Orban, 8 , Abubakar, 18, Emil Forsberq, 38, Kevin Auqustin, 41, İvan Markano, 44
22:45. “Monako” (Fransa) - “Beşiktaş” (Türkiyə) - 1:2
Qollar: Falkao, 30 - Cenk Tosun, 34, 54
H qrupu
22:45. “Real” (İspaniya) - "Tottenhem" (İngiltərə) - 1:1
Qollar: Rafael Varan, 28-avtoqol (0:1), Kriştiano Ronaldo, 43-pen (1:1)
22:45. APOEL (Kipr) - “Borussiya” (Dortmund, Almaniya) - 1:1
Qollar: Pote, 62 (1:0), Papastatopulos, 67 (1:1)
18 oktyabr
C qrupu
20:00. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Atletiko” (İspaniya)
22:45. “Çelsi” (İngiltərə) - "Roma” (İtaliya)
A qrupu
22:45. “Benfika” (Portuqaliya) - "Mançester YUnayted" (İngilıərə)
22:45. MOİK (Rusiya) - “Bazel” (İsveçrə)
B qrupu
22:45. “Bavariya” (Almaniya) - "Seltik" (Şotlandiya)
22:45. “Anderlext” (Bekçika) - PSJ (Fransa)
D qrupu
22:45. “Yuventus” (İtaliya) - “Sportinq” (Portuqaliya)
22:45. “Barselona” (İspaniya) - “Olimpiakos” (Yunanıstan)
Supersport.Az xəbər verir ki, E, F, G və H qruplarının təmsilçiləri meydana çıxıb.
Türkiyənin turnirdəki yeganə təmsilçisi "Beşiktaş" Monakoya səfər edib. "Qara qartal" bu görüşdə də qalib gələrək xalını 9-a yüksəldib.
UEFA Çempionlar Liqası
17 oktyabr
E qrupu
22:45. “Spartak” (Moskva, Rusiya) - “Sevilya" (İspaniya) - 5:1
Qollar: Promes, 18,90 Kjaer, 31, Melqareyo, 58, Qluşakov, 67, Luis Adriano, 74,
22:45. “Maribor” (Sloveniya) - "Liverpul" (İngiltərə)- 0:7
Qollar: Firmino, 4, Koutinyo, 13, Salah, 19, , 40, Firmino, 54, Çemberlein, 86, Aleksandr-Arnold, 90
1. | Liverpul | 3 | 1 | 2 | 0 | 10:3 | 5 |
2. | Spartak Moskva | 3 | 1 | 2 | 0 | 7:3 | 5 |
3. | Sevilya | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:7 | 4 |
4. | Maribor | 2 | 0 | 1 | 2 | 1:11 | 1 |
F qrupu
22:45. “Mançester Siti” (İngiltərə) - “Napoli” (İtaliya) - 2:1
Qollar: Sterlinq, 9, Qabriel Jesus, 13, Diavara, 73-pen
22:45.“Feyenord” (Niderland) - “Şaxtyor” (Ukrayna) - 1:2
Qollar: Berqus, 7 - Bernard, 24, 54
1. | Mançester Siti | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:1 | 9 |
2. | Şaxtyor Donetsk | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 6 |
3. | Napoli | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:5 | 3 |
4. | Feyenoord | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:9 | 0 |
G qrupu
22:45. “Leypsiq” (Almaniya) - "Portu" (Portuqaliya) - 3:2
Qollar: Orban, 8 , Abubakar, 18, Emil Forsberq, 38, Kevin Auqustin, 41, İvan Markano, 44
22:45. “Monako” (Fransa) - “Beşiktaş” (Türkiyə) - 1:2
Qollar: Falkao, 30 - Cenk Tosun, 34, 54
1. | Beşiktaş | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:2 | 9 |
2. | Leypsiq | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:5 | 4 |
3. | Portu | 3 | 0 | 1 | 2 | 6:6 | 3 |
4. | Monako | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | 1 |
H qrupu
22:45. “Real” (İspaniya) - "Tottenhem" (İngiltərə) - 1:1
Qollar: Rafael Varan, 28-avtoqol (0:1), Kriştiano Ronaldo, 43-pen (1:1)
22:45. APOEL (Kipr) - “Borussiya” (Dortmund, Almaniya) - 1:1
Qollar: Pote, 62 (1:0), Papastatopulos, 67 (1:1)
1. | Real | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:2 | 7 |
2. | Tottenhem | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:2 | 7 |
3. | Dortmund | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:7 | 1 |
4. | APOEL | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:7 | 1 |
18 oktyabr
C qrupu
20:00. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Atletiko” (İspaniya)
22:45. “Çelsi” (İngiltərə) - "Roma” (İtaliya)
A qrupu
22:45. “Benfika” (Portuqaliya) - "Mançester YUnayted" (İngilıərə)
22:45. MOİK (Rusiya) - “Bazel” (İsveçrə)
B qrupu
22:45. “Bavariya” (Almaniya) - "Seltik" (Şotlandiya)
22:45. “Anderlext” (Bekçika) - PSJ (Fransa)
D qrupu
22:45. “Yuventus” (İtaliya) - “Sportinq” (Portuqaliya)
22:45. “Barselona” (İspaniya) - “Olimpiakos” (Yunanıstan)