Türkiyə Fransanı məğlub etdi
Bu gün AVRO-2020-nin seçmə mərhələsində 3-cü tura yekun vurulub.
Supersport.Az xəbər verir ki, C, E, H, I və J qruplarında qarşılaşmalar keçirilib.
Millimizin Macarıstanı qəbul edəcəyi E qrupunda Xorvatiya ilə Uels qarşılaşıb və 2:1 hesabı ilə qalib gəlib.
H qrupunda keçirdiyi hər iki oyunda qələbə qazanan Türkiyə millisi evdə dünya çempionu Fransaya futbol dərsi keçib. Türklər 2 qolla qalib gəlib.
8 iyun
Avro-2020 seçmə mərhələsi
C qrupu
20:00. Estoniya - Şimali İrlandiya - 1:2
Qollar: Vassilyev, 25 (1:0), Maqennis, 77 (1:1), 80 (1:2)
22:45. Belarus - Almaniya - 0:2
Qol: Sane, 13, Roys 62
1. | Şimali İrlandiya | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:2 | 9 | |
2. | Almaniya | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | 3 | |
3. | Hollandiya | 2 | 1 | 0 | 1 | 6:3 | 3 | |
4. | Estoniya | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | 0 | |
5. | Belarus | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:6 | 0 |
E qrupu
17:00. Xorvatiya - Uels - 2:1
Qollar: Lourens, 17-avtoqol (1:0), Perişiç, 48 (2:0), Brooks, 77 (2:1)
20:00. Azərbaycan - Macarıstan - 1:3
Qollar: Orban, 18 (0:1), 53 (0:2), Mahir Əmrəli, 68 (1:2), Holman, 71 (1:3)
1. | Macarıstan | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | 6 |
2. | Xorvatiya | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | 6 |
3. | Uels | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 3 |
4. | Slovakiya | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:1 | 3 |
5. | Azərbayycan | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | 0 |
H qrupu
17:00. İslandiya - Albaniya - 1:0
Qol: Qudmundsson, 22
20:00. Moldova - Andorra - 1:0
Qol:Armas, 8
22:45. Türkiyə - Fransa - 2:0
Qol: Kaan Ayhan, 30, Cengiz Ünder, 40
1. | Fransa | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:1 | 6 |
2. | Türkiyə | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:0 | 6 |
3. | İslandiya | 3 | 2 | 0 | 1 | 3:4 | 6 |
4. | Albaniya | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:3 | 3 |
5. | Moldova | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:8 | 3 |
6. | Andorra | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:6 | 0 |
I qrupu
20:00. Rusiya - San Marino - 9:0
Qollar: Kevoli, 25-avtoqol, Zyuba, 31, 73-pen, 76, 88,Kudryaşov, 36, Mirançuk, 41, Smolov, 77,83
22:45. Belçika - Qazaxıstan - 3:0
Qollar: Mertens, 11, Kastan, 14
22:45. Şotlandiya - Kipr - 2:1
1. | Belçika | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:1 | 6 |
2. | Rusiya | 3 | 2 | 0 | 1 | 14:3 | 3 |
3. | Qazaxıstan | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:4 | 3 |
4. | Kipr | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:0 | 3 |
5. | Şotlandiya | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:3 | 3 |
6. | San Marino | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:16 | 0 |
J qrupu
20:00. Ermənistan - Lixtenşteyn - 3:0
Qollar: Qhazaryan, 2, Karapetyan, 18, Barsegyan, 90
20:00. Finlandiya - Bosniya və Herseqovina - 2:0
Qollar: Pukki, 56, 68
22:45. Yunanıstan - İtaliya - 0:3
Qollar: Barella, 24, İnsinye, 30 Bonuççi, 33
1. | İtaliya | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:0 | 6 |
2. | Finlandiya | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:2 | 6 |
3. | Yunanıstan | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:2 | 4 |
4. | Bosniya və Herseqovina | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:5 | 4 |
5. | Ermənistan | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:4 | 3 |
6. | Lixtenşteyn | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:11 | 0 |